To co mnie niesamowicie bawiło w Forzie 3 to możliwość wizualnego modyfikowania swojego pojazdu. Ci którzy grali w ten produkt w trybie online doskonale wiedza, jakie arcydzieła udawało się stworzyć użytkownikom Xbox Live. W GT5 niestety takiej możliwości nie mamy. Oczywiście istnieje możliwość tuningu, wymiany spoilerów, zmieniania ustawień aut, co na pewno przypadnie do gustu fanom motoryzacji, ale myślę że jakaś bardziej zaawansowana możliwość modyfikacji wizualnych byłaby mile widziana.

Grafika. Gran Turismo 5 będzie tak piękne, że nic piękniejszego w swoim pięknym życiu nie widzieliście. Przy tej pozycji nawet wasza prześliczna dziewczyna nie będzie wydawała się tak piękna, jak kiedyś. I owszem pozycja ta działa w Full HD i w 60 klatkach na sekundę, co się bardzo mocno chwali. Momentami piątka wygląda wręcz obłędnie, ale gdy zaczniemy się przyglądać bliżej otoczeniom zobaczymy olbrzymia prostotę oraz kibiców rodem z WRC na PS2. Jedne poziomy są wykonane prześlicznie, inne natomiast wyglądają, jak te z GT4 tylko odpalone w HD. Taka mieszanka sprawia, że jednoznaczne ocenienie grafiki w GT5 jest bardzo trudne. To samo można powiedzieć o autach bez dopisku Premium, które po liftingu do HD odstraszają swoją prezentacją. Do tego dochodzą cienie, które regularnie gryzą swoimi ząbkami przez, co produkt staje się bardzo niespójny pod względem oprawy wizualnej.

Martyna Wojciechowska ochoczo udziela swojego głosu w trybie z licencjami i generalnie wychodzi to jej nie najgorzej. laptopy poleasingowe Kraków Gran Turismo 5 zostało wydane w pełnej polskiej wersji językowej, co mnie niesłychanie cieszy, a to głównie ze względu na mnogość ustawień dostępnych w tej produkcji oraz muzeum, w którym możemy poczytać sobie historię naszych ulubionych aut. Całość jest dużo bardziej przystępna w naszym ojczystym języku. Oczywiście żadna lokalizacja nie jest idealna także i tutaj wkradło się kilka błędów. Mimo wszystko bije pokłony polskiemu oddziału Sony za wydanie tej co by nie było ważnej dla nich produkcji po polsku.

Forza 3 ma zniszczenia to wypadałoby aby GT5 tez je posiadało. I posiada. Ale są one dostępne tylko dla osób, które osiągnęły odpowiedni poziom kierowcy. Mogę sobie włączyć zniszczenia będą c na 4 poziomie kierowcy? Nie, ponieważ zdaniem gry jestem za słaby na takie utrudnienie. Szkoda, że produkt decyduje za gracza, co jest dla niego najlepsze. Co ciekawe zniszczenia zwiększają swój zasięg wraz rozwojem kierowcy. Mówiąc krótko to im wyższy poziom kierowcy tym więcej można popsuć. Same uszkodzenia zrealizowane są porządnie, otwierające się drzwi, podnosząca do góry klapa bagażnika robią wrażenie.

Jak na studio First Party Polyphony zrobiło na mnie dość dziwne wrażenie firmy która nie radzi sobie z okiełznaniem wnętrzności PS3. Po pierwsze wymagane jest skopiowanie 280MB aby móc w ogóle zagrać w ten produkt. Wczytywanie jest dość długie, a opcja wgrania dodatkowych plików na dysk konsoli wcale nie ratuje sytuacji. Dodatkowa instalacja zajmuje 8GB i trwa jakieś 40 minut więc nie ma tutaj mowy o przerwie na herbatę czy kanapki. Pod uwagę należy wziąć solidny obiad z deserem ewentualnie posprzątanie całego pokoju.

Gran Turismo 5 to dobra gra. I może nie ze względu na ogólne dopracowanie, ale na ogrom zawartości, który otrzymujemy (ponad 70 tras i 1000 aut) za nasze ciężko zarobione pieniądze. Ten produkt wystarczy wytrwałym na lata, a dobry tryb online, który prawdopodobnie z czasem stanie się jeszcze lepszy może tylko wydłużyć żywotność tej produkcji. Real Driving Symulator? Zdecydowanie nie bo lepszy model jazdy widziałem już w innych produkcjach.

Ocena: 8,5/10

Categories: Informatyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Czy aby na pewno...

Posted on mar - 1 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe