Dekoracja funkcjonalnego biura w sposób, żeby realizowało ono wysokie oczekiwania nie jest koniecznie bezproblemowe. Obok przewodniego tonu, jaki to winien być jak najprecyzyjniej zgodny z charakterem działalności firmy, czy też z kolorystyką jej emblematu, zostaje nam jeszcze dylemat ergonomii instrumentów do wykonywania obowiązków.

Ogólna kolorystyka biura a dobra atmosfera pracy

Bardzo ważną funkcję w wystroju wnętrza odgrywa należycie dobrana paleta barw. Ciemne barwy, na przykład grafit, czy też granat są gustowne, z drugiej jednak strony przygnębiające. Fioletowe mogą być co najwyżej wykładziny dywanowe na panelach, choć dokonanie wyboru wiodącego kolorytu o takim poziomie mroczności, zdecydowanie nie okaże się dobrze wpływać na aktywność personelu. O wiele lepiej było by zaimplementować stonowane odcienie, jak choćby szary czy też wprowadzić kolorowe elementy, takie jak błękitne zasłony, tak aby biuro nie zostało ponurą, nowoczesną grotą, a przyjaznym oraz przyjemnym zapleczem dla codziennego realizowania zadań.

Wykładziny i ściany w biurze

Na panele można zakupić oryginalne wykładziny biurowe, które są nietrudne w zachowaniu porządku oraz jesteśmy w stanie wybrać z ich grona ciekawy odcień, czy nawet design przypominający naturalne drewno. Kiedy jednak w pracy panuje dress code i pewna ilość pracownic chodzi na szpilkach, właściwsze będą wykładziny biurowe, które nie tylko kładą kres nieszczęśliwym sytuacjom, takim jak wywróćenia, ale również minimalizują hałas powodowany uderzeniem podeszwy na szpilce o twardy materiał. Przez to także i pracownice chodzące w takim obuwiu będą w stanie mieć się lepiej, a wszyscy pozostali będą mieć prawo działać pozbawieni przeszkód, nie rozpraszani hałasem.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Czy aby na pewno...

Posted on mar - 1 - 2015

Komentowanie nie jest możliwe